• Rok szkolny 2019/2020

        • UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2019/2020 I PASOWANIE PIERWSZAKÓW - 2 września 2019r.


          WYJAZD NA BASEN DO OŚRODKA WYPOCZYNKOWEGO "KALWA" W PASYMIU - 3 września 2019r.


          Bezpieczna droga do szkoły i do domu - spotkanie z policjantem - 10 września 2019r.


          Sprzątanie Świata 2019  "Nie śmiecimy - sprzątamy - zmieniamy!" - 20 września 2019r.


          DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ - 14 października 2019r.


          16 października 2019r.

          WYJAZD DO MDK W SZCZYTNIE NA MIUSICAL PROFILAKTYCZNY:

          • "CUDOWNA LAMPA ALADYNA" - klasy I-III

          • "BOGOWIE I HEROSI. OPOWIEŚCI AFRODYTY - klasy IV-VIII


          WYJAZD DO SCHRONISKA "CZTERY ŁAPY" W SZCZYTNIE - 17 października 2019r.


          Projekt edukacyjny - BohaterON – włącz historię!

                We wrześniu uczniowie klasy IV, VII i VIII po raz pierwszy przystąpili do projektu edukacyjnego pt. BohaterON – włącz historię.

               BohaterON – włącz historię! to ogólnopolska kampania o tematyce historycznej mająca na celu upamiętnienie i uhonorowanie uczestników Powstania Warszawskiego oraz historii Polski XX wieku. Projekt ma edukować Polaków, bazując na historiach Powstańców, wzmacniać poczucie tożsamości narodowej, krzewić postawy patriotyczne oraz budować wrażliwość społeczną.

              Projekt cieszył się dużym zainteresowaniem wśród naszej młodzieży, zarówno młodszej jak i starszej.  Wszyscy byli bardzo zaangażowani w tworzeniu kartek z życzeniami, laurek, a nawet listów. Wspólnie wyszukiwaliśmy nazwisk żyjących powstańców, czytaliśmy ich biogramy, by później stworzyć właśnie dla nich nasze małe „dowody wdzięczności”.  Poza tym to świetna korelacja języka polskiego z historią.

               Jestem dumna z naszych uczniów i cieszę się,  że z entuzjazmem  biorą udział w tak ważnych przedsięwzięciach. Już wiem, że za rok również przyłączymy się do kampanii BohaterON – włącz historię!, a moi uczniowie  na pewno mnie nie zawiodą.

          Katarzyna Napiórkowska


          LEKCJA PRZĘDZENIA LITER W KLASIE IV - 18 października 2019r.


          XIX DZIEŃ PAPIESKI "WSTAŃCIE CHODŹMY" - 22 października 2019r.


          Czytanie II cz. Dziadów w klasie VII - 29 października 2019r.


          PRÓBNY ALARM PRZECIWPOŻAROWY - 30 października 2019r.


          11 LISTOPADA - ŚWIĘTO ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI 


          ROBOTYKA


          DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI I POZDROWIEŃ - 22 listopada 2019r.

          ,,Uśmiechnij się i bądź życzliwy’’ - Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

              Dnia 22 listopada 2019r. w naszej szkole odbył się Dzień Życzliwości i Pozdrowień. Był to wspaniały moment do przypomnienia, ile w naszych codziennych relacjach znaczą proste słowa: proszę, dziękuję, przepraszam, a także jak cudowną atmosferę wprowadza serdeczny uśmiech na twarzy. Przewodnie hasło dnia  brzmiało: ,,Uśmiechnij się i bądź życzliwy”. Ten dzień utwierdził nas w przekonaniu, że warto być życzliwym na co dzień, nie tylko od święta.

              W klasach I-VIII zorganizowany został również konkurs plastyczno-techniczny na wykonanie kartki okolicznościowej, komiksu, wiersza lub opowiadania na temat życzliwości w życiu codziennym wobec drugiego człowieka. Najlepsze prace zostały nagrodzone dyplomami oraz drobnymi upominkami.

              Wszystkie najważniejsze i najradośniejsze momenty tego dnia zostały uwiecznione na zdjęciach. Zapraszamy do obejrzenia galerii.

                                                                                                                         Opracowała: Natalia Sieruta


          KONKURS: SZWECJA Z KLASĄ

              W tym roku klasa 7 brała udział w konkursie „Szwecja z Klasą”, którego nagrodą była wycieczka promem do Szwecji. Nasza klasa chętnie podjęła się tego zadania i zorganizowała sportowy, pełen wrażeń weekend. Imprezę zaplanowaliśmy na 15-17 listopada, 2019r.
             Celem akcji było propagowanie aktywności fizycznej na świeżym powietrzu oraz umacnianie więzi rodzinnych poprzez zabawę.

             Założeniem było oderwanie dzieci od komputera a dorosłych od pracy, czyli wspólne spędzenie czasu. Uczniom bardzo zależało na tym, żeby wspólnie z najbliższymi spędzić miło i kreatywnie weekend. Do zabawy zostały zaproszone całe rodziny.
             Pierwszym etapem było zaznajomienie się z tematem, kolejną rzeczą burza mózgów, a więc zbieranie pomysłów, następnie poznanie szwedzkiego stylu życia oraz wymyślanie haseł zachęcających do udziału, np.: Klasa 7 jest the best, Szwecja promem, to nasz cel! czy: W każdą pogodę i o każdej porze nasza klasa ćwiczyć może!
              Dzieci zorganizowały nietypowe konkurencje, takie jak: wyścig w taczkach czy gra w piłkę nożną w spódniczkach. I nie chodziło tu bynajmniej o zdobyte miejsca i nagrody, a raczej o dobrą zabawę i dużo śmiechu. Ważnym elementem było przeżycie czegoś nowego. Mama Marty Fronczak poprowadziła naukę jazdy konnej, była też nauka poruszania się na szczudłach a dodatkowo Jaś Rogala poprowadził krótki trening karate. Oczywiście nie mogło zabraknąć jazdy „ na czym się da”, czyli na rolkach, hulajnodze, wrotkach i deskorolkach.
              Był też czas na wyciszenie. Drzewa dały nam wytchnienie i dobrą energię, szwedzkie Lagom jest przecież tak ważne. Las i przepiękne krajobrazy stanowiły idealną scenerię dla spaceru i truchtu. Krótki rajd rowerowy sprawił wszystkim wielką frajdę. Brak słońca nie doskwierał, a entuzjazm uczestników był ogromny. W niedzielny wieczór udaliśmy się do Pasymia, aby tam przed pięknie oświetlonym ratuszem, pogimnastykować się trochę. Mroźny wiatr nie przeszkodził we wspaniałej zabawie! Na koniec ostatniego dnia rodzice Julki Turowskiej zaprosili wszystkich na wspólne ognisko, przy którym śpiewaliśmy piosenki, dzieliliśmy się wrażeniami i planowaliśmy kolejne sportowe weekendy.
             Nasza klasa nie zwyciężyła w konkursie, ale i tak czujemy się wygrani. Bawiliśmy się fantastycznie i nabraliśmy ochoty na podróż za morze. Wycieczkę zorganizujemy sami, poszukamy sponsorów i latem Szwecja będzie nasza!

          Wychowawczyni Małgorzata Rogala


          SPOTKANIE WIGILIJNE - PASYM:  13 grudnia 2019r.


          KIERMASZ BOŻONARODZENIOWY: 19 - 20 grudnia 2019r.


          KOLĘDOWANIE 2019: 20 grudnia 2019r.


          SPEKTAKL "PIOTRUŚ I WILK" W MDK W SZCZYTNIE: 14 stycznia 2020r.


          MY ROBOT - KL. IV 


          ZBIERAMY NA SZWECJĘ - KL. VII 


          WALENTYNKOWY BAL KARNAWAŁOWY: 13 lutego 2020r. 


          POCZTA WALENTYNKOWA: 14 lutego 2020r. 


            „Żywe obrazy”- projekt edukacyjny w klasie 7

              Nauka nie musi być nudna. Udowodnili to uczniowie 7 klasy, którzy na języku polskim wzięli udział w projekcie na odległość pt. „Żywe obrazy”. Była to jednocześnie odskocznia od podręcznika i podróż w świat malarstwa.

               Głównym celem naszego projektu było stworzenie tzw. „żywych obrazów”, czyli rekonstrukcji dzieł malarstwa, tworzonych przy udziale ludzi, przedstawiających postawą, ubiorem, mimiką daną scenę z autentycznych obrazów. W projekcie wzięło udział 10 osób.

              Najpierw uczniowie mieli za zadanie znaleźć obrazy, które chcieliby przedstawić i w jakiś szczególny sposób im się spodobały. Następnie były przebieranki, tworzenie scenografii z domowych rekwizytów, fotografowanie, a na finiszu obrabianie zdjęć. W rezultacie powstały wspaniałe „żywe obrazy”! To była świetna i niezapomniana zabawa! Potwierdzeniem tych słów są komentarze samych uczniów.
           

          Wybrałam obraz Stanisława Wyspiańskiego pt. „Dziewczyna gasząca świecę” pod wpływem impulsu. Poza tym postać z obrazu wydała mi się trochę podobna do mnie, dlatego zdecydowałam się wybrać to dzieło. Nie sądziłam, że wykonanie tego zadania może sprawić tyle przyjemności. Jestem zadowolona z efektów mojej pracy.

                                                                                                                 Julia Turowska 

           

          Wybrałam obraz Leonarda da Vinci pt. „Dama z gronostajem”, ponieważ zainteresowała mnie postać oraz byłam ciekawa tego, jak wyjdzie kompozycja w moim wykonaniu.

                                                                                                    Wiktoria Tomaszewska

           

          Wybrałem obraz „Portret chłopca z otwartą książką’’ L. Adamieckiego, ponieważ jako pierwszy wpadł mi w oko. Wydaje mi się, że chłopak z obrazu jest do mnie podobny.

                                                                                                         Kuba Wojciukiewicz
           

          Wybrałem obraz Vincenta van Gogha „Autoportret z zabandażowanym uchem”,  ponieważ jest to mój ulubiony malarz. Obraz bardzo mi się spodobał i według mnie był najlepszy do zrealizowania przeze mnie. Podczas szukania odpowiedniego obrazu, zobaczyłem go i pomyślałem sobie, że właśnie ten zrobię.

                                                                                                                       Jan Rogala
           

          Wybrałam obraz ,,Żydówka z pomarańczami” Aleksandra Gierymskiego, ponieważ zainteresowały mnie jego ciepłe barwy oraz nastrój.

                                                                                                                     Ola Faryniarz
           

          Wybrałem ten obraz, dlatego że wyróżniał się spośród innych. Gdy go zobaczyłem, wiedziałem, że nie muszę już dłużej szukać. Spodobała mi się kompozycja kolorów. Nie będę ukrywał, że było go też łatwo wykonać.

                                                                                                           Przemek Kozłowski
           

          Wybrałam obraz Wojciecha Kossaka pt.  „Żołnierz z koniem”,  ponieważ od dłuższego czasu podoba mi się wojsko poruszające się na koniach. Konie to moja pasja, więc nie mogło ich zabraknąć w tak ciekawym zadaniu. Gdy natknęłam się na ten obraz, od razu wiedziałam, że właśnie ten odtworzę.

                                                                                                                 Marta Fronczak
           

          Wybrałam obraz Claudea Moneta pod tytułem „Kobieta z parasolem”,  ponieważ od samego początku przykuł moją uwagę. Gdy na niego patrzyłam, w głowie miałam już pomysł, jak mogę go odwzorować.

                                                                                                                  Kasia Szyszko

                                                                                   

          Wybrałem „Autoportret” W. Kossaka, ponieważ spodobał mi się wizualnie oraz dlatego, że postać na nim jest polskim malarzem. Chciałem przedstawić obraz, który będzie pokazywał polskie malarstwo.

                                                                                                           Staś Jóźwiak
           

          Wybrałem obraz Vincenta van Gogha pt. „Autoportret z zabandażowanym uchem”, ponieważ spodobała mi się w nim kolorystyka. Sam obraz jest starannie dopracowany.

                                                                                                           Konrad Niski

           


          SZKOLNE WSPOMNIENIA - KLASA VIII