• Rok szkolny 2020/2021

WIATRAKI -

MAJÓWKA -

Dzień Strażaka

4 maja obchodziliśmy Dzień Strażaka. Strażacy to niesamowicie odważni ludzie i chyba najbardziej lubiana "służba alarmowa" na świecie. O tym jak ważna jest praca strażaków i jak wielki szacunek się im należy, nie jestem się aż w stanie wyrazić. U dzieci temat strażaków wzbudza niemałą fascynację, i nie ma co im się dziwić! Na zajęciach został przybliżony im zawód strażaka- najbardziej z bohaterskich zawodów, to przecież strażacy ryzykują zdrowie i życie podczas akcji ratowniczej. Warto dziś im za to podziękować.

Zapraszamy do obejrzenia twórczości małych artystów... :)

ŚWIĘTA MAJOWE W PRZEDSZKOLU

Zajęcia w grupie były poświęcone świętom majowym: 1 maja- Święto Pracy, 2 maja- Dzień Flagi Narodowej oraz 3 maja Uchwalenie Konstytucji 3 Maja. To wspaniały czas na przybliżenie dzieciom treści patriotycznych, oczywiście w formie przystępnej i zrozumiałej dla każdej grupy wiekowej.

2 maja obchodzony jest Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej. My także postanowiliśmy uczcić nasze barwy ojczyste - po całym tygodniu zajęć poświęconych poznawaniu naszych symboli narodowych i najważniejszych miejsc w Polsce, wykonaliśmy Flagusia a oprócz tego dzieci wykonały prace plastyczne z wykorzystaniem różnorodnych technik:mapę Polski, flagę i godło.

Wzbudzenie u dzieci zainteresowania historią od najmłodszych lat jest niezbędne dla nauki patriotyzmu, kształtowania pozytywnych postaw i uczuć patriotycznych.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć.

WIOSENNA PSZCZÓŁKA

DZIEŃ ZIEMI

MALI EKOLODZY

Wielkanocna kartka

W wielkanocnym klimacie

Kurczaczki

Pani Wiosna

Wiosenne drzewo

Wiosenne kwiaty - hiacynt

Bociany

Zajączki-dłonie

Jaskółeczki -

Zabawy piaskiem kinetycznym -

Zakładka do książki - 04.03 2021r.

W krainie baśni i czarów - 22.02 2021r.

Kraina lodu i mieszkańcy Grenlandii - 19.02 2021r.

IGLOO -18.02 2021r.

PRZEDSZKOLAKI W KRAINIE BAŚNI - 17.02 2021r.

Legenda o orle

Każdy z nas z pewnością zna legendę o Lechu, Czechu i Rusie. Jest w niej mowa o założycielu naszego państwa, jego godle i barwach narodowych oraz o miejscu pierwszej stolicy Polski.

I tak po wysłuchaniu owej legendy, dzieci poznały historię powstania państwa polskiego oraz dlaczego to orzeł biały jest na naszym godle.

Powstały również prace plastyczne wykonane z rolek papieru, białej i czerwonej kartki - nasz orzeł biały.

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć:

,,Szczotka, pasta"- dbamy o higienę jamy ustnej

Wiek 6-7 lat to najlepszy czas, aby pomóc dzieciom wykształcić towarzyszące im już przez całe życie pozytywne nawyki dbania o higienę jamy ustnej. W trakcie zajęć uczniowie zdobyli  niezbędną wiedzę na temat higieny jamy ustnej, dbania o zęby, sposobów i częstotliwości prawidłowego szczotkowania zębów oraz przełamania bariery regularnych wizyt stomatologicznych.

Zdrowe kanapeczki - zerówka

Całym rokiem propagujemy wśród naszych dzieci  i młodzieży prawidłowe nawyki odżywiania się, bo od tego zależy ich siła, zdrowie i kondycja fizyczna. Dlatego też zerówka z SP w Gromie podjęła wielkie wyzwanie, robiąc smaczne, kolorowe a przede wszystkim zdrowe kanapki.

Zanim jednak do tego przystąpiły  dowiedziały się jakie produkty należy jeść żeby być zdrowym, dlaczego musimy się zdrowo odżywiać? Zostały zapoznane z piętrami piramidy zdrowego żywienia. Następnie nazywały  produkty, z których można zrobić smaczne i zdrowe kanapki.

Na stoikach znalazły się między innymi: sałata, masło, rzodkiewka, papryka, ogórek, pomidor, pieczywo. Po umyciu rączek, dzieci samodzielnie smarowały pieczywo masłem, a następnie układały na kromkach wybrane przez siebie produkty.

Wszystkie dzieci ochoczo wzięły się do pracy , po czym z wielkim apetytem zjadały, przygotowane przez siebie, pyszne kanapki. Dzięki takim zajęciom dziecko kształci w sobie odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwija kreatywność, wyobraźnię oraz dba o higienę podczas sporządzania posiłku.

Natalia Sieruta

Zapraszam do obejrzenia galerii zdjęć: